Great Britain Czech republic | Reklamní agentura Brno | Internetová reklama | Tvorba webu | Reklamní agentura Liberec | Optimalizace SEO | Lokalizace webu


Internetová reklama


Proč internetová reklama?

Internetové připojení vlastní v dnešních dobách každá firma a téměř každá domácnost. Počet lidí, kteří vyhledávají služby a produkty na internetu, stále roste. Internetová reklama má však oproti klasické reklamě nesporné výhody: je levnější, oslovíte více lidí a má přesně měřitelné výsledky. Cílem internetové reklamy je, aby uživatel na inzerát/banner/video kliknul, a dostal se tak na vaše webové stránky. Proto je nutné mít vytvořené webové stránky před tím, než spustíme kampaň na internetu. Jaké jsou tedy druhy internetové reklamy?


Textová reklama ve vyhledávačích

Textová reklama ve vyhledávačích se těší masové oblibě. Inzeráty se skládají z titulku a dvou řádků popisu produktu nebo služby a nalezneme je vedle výsledků vyhledávání. Výhodou je velmi vysoká cílenost na uživatele, kteří právě vyhledávají produkty, které vaše firma nabízí.

větší náhled kliknutím na obrázek textová reklama

Textová reklama na serverech

Textová reklama na severech nebo také kontextová reklama se zobrazuje na internetových stránkách např. zpravodajských a publicistických serverů, ve firemních katalozích, atd. Je cílená na uživatele, kteří si právě prohlíží na internetu stránky, které tematicky souvisí s činností vaší firmy.

větší náhled kliknutím na obrázek kontextová reklama

Bannerová reklama

Bannerová reklama se liší od předchozích dvou tím, že namísto textu je zobrazen banner (graficky různorodé pole), který může mít různou velikost i obsah. Při zajímavém obsahu a kvalitním zpracování představuje banner pro uživatele internetu poutavý prvek, na který následně rádi kliknou.

větší náhled kliknutím na obrázek bannerová reklama

Videoreklama

Videoreklama je mladší sestrou televizní reklamy. Reklamní spoty se zobrazují na internetových televizích, videoportálech a zpravodajských serverech. Den ode dne se sledovanost těchto portálů zvyšuje a reklamní prostor je stále relativně neobsazený.


Registrace do katalogů

Registrace do katalogů (tedy firemních, oborových nebo regionálních) má dvojí funkci. Jednak se zvyšuje šance, že k internetoví uživatelé navštíví vaše webové stránky nepřímou cestou přes jeden z katalogů, ve kterém jste registrovaní; a za druhé, čím více registrací do katalogů, tím více tzv. zpětných odkazů, které míří k vám. A to také zvyšuje pozice ve vyhledávačích.


internetová reklama graf

Novinky

1.7. 2009

Spuštěna nová verze těchto webových stránek, nabídka služeb rozšířena o videoreklamu.

1.6.2009

Spuštěn projekt Oslovení studentů, díky kterému můžete účinně oslovit studenty.

1.3.2009

Otevřeli jsme nová kontaktní místa v Liberci a Mimoni, kde budeme blíž zákazníkům Libereckého kraje.


MonitorPrávě spravujeme 6
webových stránek.
A co ty Vaše?


Nabídky


Články

Internetová reklama – iluze nebo realita?

„A neni to celý ňákej podvod?“ Když jsem poprvé telefonoval s naším klientem v době, kdy ještě naším klientem nebyl, tato věta mě trochu zarazila. Přimělo mě to tehdy zamyslet se nad místním fenoménem, který byl všudypřítomný... Celý článek>>


Odkazy