Great Britain Czech republic | Reklamní agentura Brno | Internetová reklama | Tvorba webu | Reklamní agentura Liberec | Optimalizace SEO | Lokalizace webu


Přímý marketing

Chcete-li opravdu prodávat a ne si jen tak přivydělávat, neobejdete se bez opravdu kvalitní strategie přímého marketingu. Co je přímý marketing? Je to zjednodušeně řečeno přímé oslovení cílových skupin bez použití zprostředkovacího média. Tento druh oslovení skýtá výhody, které jiné prostředky oslovení potenciálních klientů nemají.


Jaké jsou výhody přímého marketingu?

Tak především jde o úzký kontakt se zákazníky, kterého se vám nepodaří docílit jinými metodami. Možnost dobrého zacílení a měření výsledků kampaně přímého marketingu je také jeden z důvodů, proč se tento způsob oslovení čím dál více rozmáhá na úkor klasické reklamy. Existují tří základní druhy přímého marketingu podle způsobu oslovení.


Telemarketing

Telemarketing, neboli přímé oslovení zákazníků prostřednictvím telefonu. U telemarketingových kampaní používáme počítačové komunikační programy, takže ušetříte značné náklady na hovorném. Nedržíme se klasických postupů, ale volíme neotřelé, ale přitom velmi zdvořilé způsoby vedení telefonických hovorů za účelem vzbuzení skutečného zájmu. Naši telefonní operátoři se již při hovoru snaží vcítit do potřeb dotyčného potenciálního klienta.


E-mailový marketing

E-mailový marketing připravujeme ve více krocích, aby došlo k maximálnímu zhodnocení a abychom se vyhli tzv. "scammingu", tj. zasílání nevyžádaných zpráv. Každá nabídka je rozdělena do třech fází, první z nich je většinou nabídka k vyplnění dotazníku, registraci nebo pozvánka na nějakou internetovou stránku s neutrálním obsahem. V této fázi je důležité nabídnout potenciálnímu klientovi malou odměnu, například v podobě zajímavého obsahu, malého dárku, a podobně. V další komunikaci může být již zmíněn předmětný produkt nebo publikován odkaz na www stránky. Tímto způsobem minimalizujeme ztrátovost kampaně.

Systém naší práce spočívá v následujících krocích:


Před zahájením kampaně se dopodrobna seznámíme s nabízeným produktem, jeho vlastnostmi, účelem a použitím.


Důležitým momentem je definice cílových skupin, na které budeme kampaň přímého marketingu cílit.


Soustředíme se na tvorbu kvalitního adresáře potenciálních klientů, nastudování maxima informací o každém z nich, abychom následně byli schopni každému z nich doporučit takové vlastnosti produktu, které by jej měly zajímat. V tomto ohledu volíme kvalitu místo kvantity, čímž dosáhneme úspěšnosti až 25 %.


U každého potenciálního zákazníka volíme poněkud odlišnou strategii v závislosti na jeho typologii.


Oslovení potenciálních zákazníků pomocí telemarketingu či e-mailového marketingu.


Dostaneme-li k tomu souhlas od potenciálního zákazníka, jsme s ním pravidelně v kontaktu, abychom jej mohli průběžně informovat o novinkách či výhodných nabídkách. Děláme to z jednoho prostého důvodu: zákazník si objedná, když je on připraven si objednat, nikoliv když je firma připravena prodávat. Z toho důvodu je výhodné vystihnout moment, kdy je tento zákazník připraven, být s ním v kontaktu a nedopustit, aby se obrátil na konkurenci, protože vaše nabídka už nebude platit.
Máte-li zájem o podrobnější informace o přímém marketingu, napište nám – navštívíme vás!

Kontaktujte nás v případě zájmu o návrh kampaně přímého marketingu.Novinky

1.7. 2009

Spuštěna nová verze těchto webových stránek, nabídka služeb rozšířena o videoreklamu.

1.6.2009

Spuštěn projekt Oslovení studentů, díky kterému můžete účinně oslovit studenty.

1.3.2009

Otevřeli jsme nová kontaktní místa v Liberci a Mimoni, kde budeme blíž zákazníkům Libereckého kraje.


MonitorPrávě spravujeme 6
webových stránek.
A co ty Vaše?


Nabídky


Články

Internetová reklama – iluze nebo realita?

„A neni to celý ňákej podvod?“ Když jsem poprvé telefonoval s naším klientem v době, kdy ještě naším klientem nebyl, tato věta mě trochu zarazila. Přimělo mě to tehdy zamyslet se nad místním fenoménem, který byl všudypřítomný... Celý článek>>


Odkazy